Obec Samospráva Inštitúcie/Organizácie Náboženský život Aktuality
  SK | HU  
Obec

 

Vítame Vás na našej oficiálnej webovej stránke!

 

   Na našej stránke vždy nájdete aktuálnu verejnú tabuľu, dokumenty
súvisiace obecnýmmatričným úradom s jedným kliknutím.

Prajeme Vám príjemné surfovanie!

 

 

1294 - Fygea

1409 - Felsewfygea

1786 - Fige

1920 - Figa

Obec Figa sa nachádza vo východnej časti okresu Rimavská Sobota na zvlnenom teréne. Jej intravilán je ohraničený na jednej strane Valickou dolinou a na strane druhej Kalošským potokom (od vlastného mena Kalysa) pomenovanom podľa susednej dediny Kaloše.

 

Kraj : Banskobystrický  

Okres : Rimavská Sobota

Región :  Valická dolina

Počet obyvateľov : 423 (k 31. 12. 2014) 

Rozloha obce : 9,2 km²

Nadmorská výška : 181 m

Starosta obce :  Tibor Sklenárik

Súradnice : 48°23′48″S 20°15′13″V

V obci sa nachádza: Obecný úrad, Matričný úrad, Pošta, Rímskokatolícky kostol, Materská škola, Základná škola (1. stupeň) s vyučovacím jazykom maďarským 

 

Aktuálne počasie u Nás

 

Actualized by  OÚ Figa © 2017


Starosta obce

Noviny - Hírek

Deň starých rodičov vo Fige    [Verejný život]    22.12.2016

Tento deň sa vo svete slávi od roku 1978. Naši seniori prijali pozvanie pri príležitosti mesiaca úcty k starším, ale aj aby sa na pár hodín zabavili, spríjemnili si nedeľné popoludnie a aspoň na chvíľu zabudli na starosti, problémy, bolesti a trápenia, ktoré nikoho neobchádzajú a zvlášť starších ľudí nie. Deti im zaspievali, zarecitovali, zatancovali a odovzdali starým rodičom milé darčeky. Takéto stretnutia sú milé. Vyvolávajú na tvárach ľudí úsmev a radosť, preto sa oplatí ich robiť. Blahoželáme všetkým starým rodičom k ich sviatku a želáme im veľa zdravia, spokojnosti, lásky, pokoja, pohody a veľa Božích milostí.


Slávnostné odovzdanie nového hasičského auta    [Región]    9.7.2015

V rámci programu postupného skvalitňovania techniky dobrovoľných hasičských zborov, odovzdal 4. júla 2015 minister vnútra Robert Kaliňák nové hasičské auto dobrovoľným hasičom v obci Figa. Slávnostného odovzdávania sa zúčastnili aj poslanci NR SR Béla Bugár a Zsolt Simon.


Átadták az R2-es újabb szakaszát    [Región]    30.8.2008

Ismét komfortosabb lett a gömöri autósok élete, de azoké is akik errefelé járnak. Csütörtökön ugyanis átadta rendeltetésének az R2-es gyorsforgalmi út újabb szakaszát az Nemzeti Útépítő Társaság.first left  1   right last
Verzia 4.0a; © CSX 2017;