O obci Samospráva Pre občana Aktuality
  SK | HU  
Základné informácie o obci

Obec Lenka sa nachádza  vo východnej  časti  Rimavskosobotskej kotliny,  pod úpätím Bodvianskej pahorkatiny, 3 km od mesta Tornaľa, na území historického regiónu Gemer, bohatého  na  mnohé kultúrne pamiatky.
Najstaršou  a najvýznamnejšou  pamiatkou  je  barokový kaštieľ  Mumhartovcov z druhej polovice 18 storočia  s klasicistickou  úpravou  fasády spolu so  sýpkou zapísaný  od  roku 1996  do  zoznamu  Národných kultúrnych  pamiatok.

V obci žije 200 obyvateľov, z ktorých je viac ako polovica maďarskej národnosti. Obec je známa svojim bohatým spoločenským  životom.
Aktívni obyvatelia,  hasiči, dôchodcovia, futbalisti  aj školská mládež  každoročne zorganizujú  veľa pekných akcií pre obyvateľov aj návštevníkov.
Dlhoročnú tradíciu má v obci najmä Dobrovoľný hasičský zbor.

Hlavnou dominantou obce je reformovaný  tolerančný  kostol z roku  1786.

 

DSC03499.JPG                          RRA.jpgstarosta obce

Noviny - Hírek

Súťažne podklady    [Región]    29.6.2018

Obec Lenka vyhlasuje prieskum trhu na výber dodávateľa na opravu Požiarnej Zbrojnice v obci Lenka. Všetky potrebné informácie a podklady nájdete nižšie v prílohách.


Súťažné podklady - Oprava cesty Lenka    [Región]    25.6.2018

Obec Lenka vyhlasuje prieskum trhu na výber dodávateľa na opravu cesty v obci Lenka. Všetky potrebné informácie a podklady nájdete nižšie v prílohách.


SEMFEST 2018    [Kultúra]    26.2.2018

V júli sa v našej obci Lenka uskutoční zaujímavá akcia - Semfest. Semfest je štvordňový festival pre mladých, ktorý okrem Božieho Slova prináša zaujímavý program pre všetky vekové kategórie. Na tomto festivale sa konajú skvelé semináre, workshopy a rozmanité športové aktivity. Festival organizuje Spoločenstvo evanjelickej mládeže v spolupráci s Evanjelickou cirkvou a.v. na Slovensku a našou obcou Lenka. Všetci ste srdečne pozvaní.


Jarná angličtina pre deti    [Kultúra]    26.2.2018

Obec Lenka získala grant od Nadácie Tesco na realizáciu projektu Jarná angličtina pre deti z regiónu Gemera z programu "Vy rozhodujete, my pomáhame".


Maškarný ples pre deti    [Kultúra]    26.2.2018

Tento rok obce Lenka a Hubovo spoločne organizovali maškarný ples pre deti, ktorý sa uskutočnil v kultúrnom dome v Lenke o 17:00 hod.


IX. ročník súťaže vo varení    [Kultúra]    12.6.2017

Dňa 10.6.2017 o 13:00 hod. sa uskutoční IX. ročník súťaže vo varení v Lenke. Srdečne vás všetkých pozývame.first left  1 7 13 19 25   right last
Verzia 4.0a; © CSX 2017;